Entertainment

Baseny termalne

W Weronie nie znajdują się jedynie parki rozrywki i inne zatłoczone atrakcje; istnieją tam również inne możliwości spędzenia czasu wolnego. Jeśli relaks i dobre samopoczucie są czymś wyjątkowym dla Ciebie, dlaczego nie skorzystać z terapeutycznych basenów termalnych.Aby z nich skorzystać należy opuścić historyczne centrum Werony i udać się w kierunku jeziora Garda. Z pewnością pokochasz, znajdujące się ok. 20 km od miasta, dwa z najlepszych basenów termalnych w północnych Włoszech; są to dwa najbardziej polecane przez nas miejsca, w których znajdziesz nie tylko baseny, lecz także miejsca pełne przyrody i zachwycającego otoczenia.

Park termalny Garda

Ten park znajduje się na terenie dużej, pełnej zieleni posiadłości z zachowaną z 18 wieku willą, zbudowaną w czasach Napoleona. Villa dei Cedri, bo tak się ona nazywa, znajduje się w Colà, małej wiosce niedaleko Lazise, przy południowej części jeziora. Otoczona cyprysami, tujami, cisami i starymi bukami Villa dei Cedri jest naprawdę wyjątkowym miejscem.

Park termalny oferuje liczne rozrywki, począwszy od sportu do metod zapewniających dobre samopoczucie i stan relaksacji. Jeśli jesteś miłośnikiem natury, można spacerować tu wśród ogromnych, wiekowych drzew. Jeśli natomiast będziesz chciał zrelaksować się w ciepłych źródłach, możesz wejść do liczącego 5000 m2 jeziora termalnego, znajdującego się w samym środku parku. Park termalny Garda jest ponadto historycznym miejscem, w którym można podziwiać sztukę i architekturę – Villa dei Cedri, Villa Moscardo, domy dozorców, pokoje gościnne oraz pomniki są pięknymi zabytkami, które można zobaczyć, spacerując po parku. Można tu również skorzystać z wielu usług: barów, restauracji samoobsługowej, miejsc piknikowych, pięknej farmy oraz sklepu kosmetycznego.


Park termalny jest otwarty przez cały rok. Zimą, kiedy temperatura jest dość niska, w pobliżu jeziora stawia się altankę ogrodową, która jest ocieplana i komfortowo wyposażona. Odchodzi od niej również specjalny tunel, prowadzący do jeziora, w którym gorące źródła (33 - 34 °C) ochronią Cię przed zimnem, nawet jeśli na zewnątrz jest lodowato. Jezioro zapewnia wspaniałe doznania, ponieważ znajdują się tam baseny z hydromasażem (niektóre z nich z temp. 37 °C), masaże strumieniowe, a także grota.

Aquaria

Aquaria jest najnowocześniejszym centrum odnowy biologicznej przy Terme di Sirmione, znajdującym się na brzegu przylądka w pobliżu miasta Sirmione. Jest to idealne miejsce relaksu z najlepszej klasy udogodnianiami, zapewniającymi równowagę psycho-fizyczną, energię, piękno oraz spokój wewnętrzny. Wizyta w Aquaria jest też świetną okazją zobaczenia kolejnej perły jeziora Garda - Sirmione. Aby do niej dotrzeć, należy przejść wąskimi uliczkami obok historycznych budynków miasta. W przeciwieństwie do basenów termalnych Garda, Aquaria nie jest otoczona parkiem, ale posiada luksusowe spa i centrum odnowy biologicznej, które oferuje wspaniałe usługi, a wśród nich przede wszystkim masaże, opiekę oraz wsparcie medyczne.

W centrum można skorzystać z basenów termalnych z hydromasażem, łóżek masujących, pryszniców „Łabędzia szyja”, pryszniców aromatyczno-chromatycznych i terapii naczyniowych, a następnie przejść do kabin odnowy biologicznej, w których będziesz mógł skorzystać z zabiegów kosmetycznych i medycznych lub też pójść do nowocześnie wyposażonej siłowni. Widok z basenów i okien jest fascynujący; możesz tu podziwiać jezioro, relaksując się jednocześnie w gorącej wodzie (34 - 36 °C). Znajduje się tu 700 m2 basenów krytych i odkrytych, do których dotrzeć można tunelem, co umożliwia korzystanie z parku również zimą.

W obiekcie znajduje się ponadto bar, w którym każdego czwartku odbywają się specjalne spotkania, podczas których goście mogą zjeść składającą się z wyśmienitych dań kolację oraz posłuchać muzyki na żywo. Aquaria jest więc najprawdopodobniej najpiękniejszym obiektem termalnym w pobliżu Werony.

Pages